Setkání legend

Hokejová síň hostila legendy sportu a mistry světa 70. Let

Tradiční setkání legend ledního hokeje proběhlo v Hokejové síni 14. října. Jednalo se o několikáté setkání, ale tentokrát již v nových prostorách Hokejové síně v Lánech. Mezi pozvanými byli bývalí hráči hokejových klubů Kladna, Prahy, Brna, Jihlavy, Litvínova a Plzně. Jmenovitě: František Pospíšil, Josef Horešovský, Jiří Kulíček, Milan Vopička, Jiří Kochta, Jiří Holeček, Richard Farda, Stanislav Neveselý, Jan Klapáč, Jan Hrbatý, Josef Augusta a Bohuslav Ebermann. Za HC Lány, pozvání přijal Antonín Bechyně a za obec Lány Karel Sklenička.

Mezi dalšími hosty byli např. MUDr. Otto Trefný, dlouholetý lékař české hokejové reprezentace nebo Harry Martínek, bývalý masér národního mužstva.

Kromě hokejistů byli vzácnými hosty i Karel Engel, bývalý zápasník v řeckořímském zápasu a paní Dana Zátopková, zlatá olympionička v hodu oštěpem na XV. Olympijských hrách v Helsinkách. Dana Zátopková se netajila tím, že má k hokeji blízko a podobných setkání s hokejisty se také velmi ráda zúčastňuje. Zároveň poděkovala za to, že Hokejová síň vznikla, protože dle jejích slov by lidé měli znát historii ledního hokeje, neboť lední hokej patří mezi nejúspěšnější sporty československé, dnes již české republiky.

Nálada se nesla na příjemné sportovní vlně. Nechyběli veselé příhody z hokejových soustředění reprezentace i r různých Mistrovství světa nebo ZOH.

A i když zde bylo několik hokejových „rivalů“, vzpomínali všichni na své sportovní úspěchy i neúspěchy jako kamarádi. Což potvrdil i mistr světa z roku 1977 Bohuslav Ebermann.

Podle slov trojnásobného mistra světa Jiřího Holečka je dobře, že se taková setkání hokejových i sportovních legend pořádají, protože sportovci mnoho příležitostí k setkávání nemají.

I my jsme rádi, že čas od času můžeme na Lánech přivítat takové sportovní legendy a těší nás, že se z tohoto setkávání stává milá tradice.